Images

Markéta Peterková

„Na fotkách mám rád to, že zachytí okamžik, který je navždy pryč, který se nedá zopakovat.„ Karl Lagerfeld

Jmenuji se Markéta Peterková a v zásadě se řídím podle citátu výše. To znamená, že je pro mě důležitý okamžik, atmosféra a pocit, který si lidé při pohledu na svatební fotografii připomenou. Focení se věnuji od školních let, kdy jsem fotila ještě na kinofilm. Od té doby se toho ve fotografii (nejen svatební) hodně změnilo a já se snažím držet krok a někdy být i o krok napřed. Proto také poskytuji do tří dnů svatební fotoalbum na facebooku.

Při svatební fotografii se snažím spíš o reportážní povahu focení kromě svatebních portrétů. Atmosféra před obřadem bývá lehce nervózní a proto se snažím nezasahovat do příprav apod. a nechat organizované focení až po obřadu. Při svatbě se stávám vaším poradcem a koordinátorem. Na každou svatbu se individuálně připravuji a proberu s klientem jeho představy a přání. Protože vím, že má většina lidí z fotografování jisté obavy a říkají o sobě, že nejsou fotogeničtí, nesnažím se nikoho tlačit do škrobených póz, které by novomanžele stejně nevystihly. Snažím se navodit pohodovou atmosféru, zavtipkovat a fotit z dálky, kdy nechám novomanželům první společné chvilky jen pro sebe. Záleží mi na kvalitě výsledné práce a spokojenosti klienta s konečnými fotografiemi. Jelikož se snažím o poskytování kvalitní fotografické práce a služeb, neustále se učím, zdokonaluji, sleduji nové trendy a v neposlední řadě obměňuji své fotoaparáty, objektivy a ostatní fotografické vybavení. A v neposlední řadě musím zmínit, že je na mě 100% spoleh. Často čtu na různých webech, že fotograf zrušil těsně před svatbou focení, nebo že nevěsty čekají a čekají na výsledné fotky z jejich velkého dne. Chápu, že fotograf může vážně onemocnět. Já jsem naštěstí nikdy nemusela focení odříct – sice jezdím někdy i nemocná, ale je to moje práce a já nemůžu nechat nevěstu „na holičkách“.

Mluvím plynně anglicky, což může být velká výhoda při mezinárodních svatbách.
I speak fluent English.

Všechno ovšem záleží na přání klienta se kterým si dopředu připravím seznam požadovaných fotografií ( např. chceme tu a tu skupinku, babičku s nevěstou, nevěstu a ženicha na určitém místě, apod.), tím se vyhneme pozdnímu zjištění, že není ani jedna fotografie s někým pro rodinu důležitým.

Při portrétní a rodinné fotografii se klientem domluvím na místě a povaze fotografií. I tady platí, že vystihnout okamžik je na fotografii to nejcennější. Proto mě velmi baví focení miminek a dětí, se kterými se užije spousta legrace a na výsledku je to znát.

Sledujte mě

Potřebujete fotografa?